Witaj,
jeśli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że albo chciałeś przeczytać parę słów o autorze tej strony albo zrobiłeś to przypadkowo.

Tak czy siak, będę wdzięczny za poświęconych parę chwil i przeczytanie paru zdań poniżej.

Nazywam się Paweł Radomski, fotografia to pasja, która nawiedziła mnie ok roku 2006 za sprawą mojego przyjaciela. Nie mam w sobie żadnej zdolności artystycznej, nie potrafię malować, grać na instrumencie czy ślicznie śpiewać, nie mam natomiast problemu z naciśnięciem spustu migawki aparatu oraz spoglądaniem przez wizjer aparatu - kadry dostarcza mi natura i to co stworzył człowiek - jest to forma wyrażania siebie, którą uprawiam do dziś.

Efekty pasji fotograficznej możecie zobaczyć w GALERII FOTOGRAFICZNEJ

Z Astrofotografią sprawa ma się troszkę inaczej, od najmłodszych lat chodziłem z głową podniesioną do góry, uwielbiałem patrzeć się na tysiące małych świetlistych punkcików i zastanawiać się "co tam się kryje". Potem przyszła szkoła, jedna, druga, trzecia, różne życiowe wydarzenia, które nie pozwoliły rozwijać się pasji.

W 2009 roku nagły przebłysk pomysłu w mojej głowie zapytał mnie "a może by tak robić zdjęcia nocnego nieba?"... i tak się zaczęło. Od pomysłu do realizacji nie upłynęło dużo czasu, kupiłem sprzęt i dopiero wtedy okazało się jak trudną sztuką jest astrofotografia. Z czasem jednak poznałem jej tajniki i z powodzeniem uprawiam ją do dziś.

Dzieci pasji astrofotograficznej umieściłem w GALERII ASTROFOTOGRAFICZNEJ

Ten dział to chyba odpowiednie miejsce na podziękowania, a więc chciałbym bardzo podziękować mojemu przyjacielowi Łukaszowi Szczepańskiemu, za wsparcie, podtrzymywanie na duchu w ciężkich chwilach zwątpienia i za uświadomienie mi jak bardzo w życiu potrzebny jest prawdziwy przyjaciel.

Maćkowi Kapkowskiemu i Adamowi Jesionkiewiczowi chciałbym podziękować za ogrom wsparcia astrofotograficznego oraz odpowiedzi na najgłupsze pytania oraz, ponad wszystko - mojej jedynej, najjaśniejszej gwieździe - Oli, za to, że jest :-)

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia stron powyżej wymienionych osób - są pełne pięknych zdjęć.

O mnie

Paweł Radomski

Rocznik '79

Działalność

  • Prowadzenie warsztatów obróbki astrofotografii na zlotach astronomicznych we współpracy z PTMA Lublin
  • Członek rady ekspertów Polskiego APOD'a (Astronomy Picture of the Day)
  • Sukcesy

  • 3 miejsce w konkursie astrofotograficznym organizowanym przez portal optyczne.pl
  • Wyróżnienie w konkursie astrofotograficznym AstroCamera
  • Kilkukrotne zwycięstwo w konkursie na astrofotografię miesiąca Forum Astronomicznego
  • 3 miejsce w międzynarodowym konkursie astrofotograficznym AstroCamera 2020 - IC2574